PLNWaluty
Produkt dnia
Kreg Jig K5
Kreg Jig K5
699,00 zł
szt.
Kreg Jig K4 Master System
Kreg Jig K4 Master System
799,00 zł
szt.
Kreg Jig K4
Kreg Jig K4
539,00 zł
szt.
Kreg Jig R3
Kreg Jig R3
219,00 zł
szt.
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
119,00 zł
szt.
5 ciekawych narzędzi do budowy szafek meblowych 1

Narzędzia stolarskie do budowy mebli i szaf

Czy przytłacza Cię myśl o budowaniu szafek kuchennych samodzielnie? Jak wykonać regulowane półki? Jak zamontować prowadnice szuflad? Jak wywiercić otwory pod zawiasy meblowe? A co z uchwytami i gałkami, jak nawiercić precyzyjnie otwory? Jak tą całą szafkę zmontować , aby z każdej strony nie wystawały wkręty? Rozumiemy ile niepewności budzą w Tobie te wszystkie pytania, ale jest na to rozwiązanie. Poznaj narzędzia meblarskie i stwórz doskonałe szafki z których będziecie dumni.

Prosty sposób na montaż mebli i szaf

Istnieje kilka sposobów montażu szafek i mebli. Możesz użyć wkrętów do drewna, kołków, specjalistycznych łączników lub szablonu tworzącego otwory kieszeniowe Kreg Jig. Dla wielu stolarzy, majsterkowiczów oraz pasjonatów DIY, system Kreg stał się ulubioną metodą łączenia przy tworzeniu najróżniejszych projektów DIY. Kreg Jig to najszybsze i najłatwiejsze połączenie stolarskie zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów prac w drewnie.

Jak działa system Kreg Jig? Ogólnie narzędzia stolarskie Kreg Jig pomagają wykonać otwór pod odpowiednim kątem w jednym elemencie, a następnie połączyć go z drugim za pomocą specjalistycznych wkrętów do drewna. Wkręty Kreg zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania z otworami kieszeniowymi i łączą dwa obrabiane elementy, tworząc bardzo mocne połączenie. Z pomocą narzędzi Kreg Jig wykonasz niewidoczne połączenia przy budowie korpusów szafek, które będą Ci służyć latami. Więcej o tym jak działa system Kreg Jig przeczytasz w osobnym artykule.

Łatwy sposób wiercenia otworów pod półki meblowe

W przypadku wielu projektów mebli i szafek naturalne jest dodanie półek. Pólki można zamontować na stałe lub zastosować regulowane półki, które w wielu przypadkach są najlepszym rozwiązaniem. Półki o regulowanej wysokości, zapewniają większą elastyczność przechowywania przedmiotów o różnych kształtach i rozmiarach niż półki stałe.

Regulowane półki doskonale sprawdzą się w przypadku regałów na książki, szafek kuchennych, kredensów, szaf i wielu innych mebli. Ale jak precyzyjnie wykonać otwory pod półki w swoim projekcie DIY? Z pomocą przychodzi szablon do otworów pod półki firmy Kreg. Szablon Kreg pozwala na łatwe i precyzyjne wywiercenie otworów pod półki, a Ty otrzymujesz stabilne i sztywne półki.

Szablon do otworów na kołki Kreg jest bardzo łatwy w użyciu. Zestaw zawiera wiertło i kołnierz ograniczający głębokość wiercenia i zapobiegający przewierceniu elementu po drugiej stronie. Wystarczy przyłożyć szablon i wywiercić pierwszy otwór w którym umieszczamy trzpień ustalający. Teraz możemy wywiercić pozostałe otwory z pewnością, że odstęp pomiędzy nimi wynosi 32 mm. Prowadnice wiertła w szablonie są wykonane z hartowanej stali i na tyle długie, że wszystkie otwory pod półki będą wykonane precyzyjnie  z zachowanie idealnego kąta.

Sprytny sposób na zamontowanie prowadnic szuflad

Brak doświadczenia przy montażu prowadnic do szuflad może wywoływać pewne obawy. Bez odpowiednich przyrządów instalowanie prowadnic może zakończyć się niepowodzeniem, rozczarowaniem i nieestetycznym wykonaniem, a szuflady mogą się nie zamykać tak jak to wcześniej zaplanowaliśmy, do tego mierzenie i znakowanie okaże się bardzo czasochłonne. Na szczęście możemy skorzystać z Przyrządu do montażu prowadnic Kreg i zamontować nasze prowadnice jak profesjonalista.

Przyrząd do montażu prowadnic Kreg pozwala wyeliminować wszystkie skomplikowane czynności. Wystarczy zmierzyć dokładną wysokość na której chcemy przymocować prowadnicę szuflady do szafki i zacisnąć, teraz tylko dokładamy prowadnicę i ją montujemy.

Jak zamontować drzwi i fronty meblowe? Poznaj doskonałe rozwiązanie

Tak jak w przypadku prowadnic do szuflad, montaż zawiasów meblowych w drzwiach meblowych i frontach kuchennych jest dość skomplikowany. Narzędziem, które pozwoli wykonać nam tą czynność w sposób łatwy i precyzyjny jest szablon do zawiasów wewnętrznych firmy Kreg.

Z tym szablonem wykonamy nie tylko otwory w nowych meblach i szafkach kuchennych, ale z powodzeniem naprawimy wszystkie wysłużone przez lata drzwiczki i fronty w meblach, które kochamy i z którymi nie chcemy się rozstawać. Szablon do otworów puszkowych pozwoli nam wymienić wysłużone drzwi nowymi przy użyciu popularnych zawiasów meblowych i odnowić stare meble oraz łatwo i precyzyjnie ustalić odstępy i rozmieszczenie zawiasów.

Precyzyjne otwory pod uchwyty i gałki meblowe

Jak już zbudowaliśmy całą szafkę, zamontowaliśmy regulowane półki, dołączyliśmy szuflady i zainstalowaliśmy drzwi meblowe, pozostało nam dodanie gałek i uchwytów meblowych, aby zakończyć nasz projekt. Największy problem to ustalenie miejsc dla każdego z uchwytów w tym samym miejscu dla każdej z szuflad i drzwiczek.  Przy większej ilości gałek meblowych i bez użycia szablonu to zadanie może okazać się karkołomne.

Przyrząd do nawiercenia otworów w szufladach Kreg pozwala wywiercić otwory na gałki i uchwyty meblowe w tym samym precyzyjnym położeniu we wszystkich drzwiach i szufladach. Dzięki prostej regulacji szybko zmienimy pozycję prowadnic wiertła wykonanych z hartowanej stali i dostosujemy szablon, żeby pasował do różnych uchwytów. Szablon do uchwytów meblowych ułatwia prawidłowe przymocowanie uchwytów i gałek meblowych oraz skraca czas, który poświecimy na wykonanie naszych projektów.

Narzędzia stolarskie i meblarskie Kreg

Choć budowanie szafek i mebli wydaje się być bardzo skomplikowane, to przy użyciu szablonów Kreg nasze projekty z serii „zrób to sam” okażą się dużo łatwiejsze. Narzędzia dla majsterkowiczów i profesjonalistów firmy Kreg ułatwiają życie i skracają czas pracy. Z tymi narzędziami składanie mebli i szaf jest szybkie, łatwe i dokładne.

Komentarze do wpisu (1)

21 listopada 2019

Pierwsza szafka. Pierwszy sukces. Pierwszej klasy narzędzia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl