Język
PLNWaluty
Produkt dnia
Kreg Jig K5
Kreg Jig K5
699,00 zł
szt.
Kreg Jig K4 Master System
Kreg Jig K4 Master System
799,00 zł
szt.
Kreg Jig K4
Kreg Jig K4
539,00 zł
szt.
Kreg Jig R3
Kreg Jig R3
219,00 zł
szt.
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
119,00 zł
szt.
Jak działa system Kreg Jig i do czego służy? 1

Kreg Jig to niesamowicie szybki, mocny i prosty sposób łączenia drewna. Zasadniczo polega to na wywierceniu otworu pod odpowiednim kątem w jednym obrabianym przedmiocie, a następnie połączeniu go z drugim przedmiotem za pomocą wkrętów. Choć może się to wydawać proste, technika jest rewolucyjna, ponieważ po zakończeniu montażu nie ma potrzeby postawiać złączonych elementów zaciśniętych na wiele godzin (klej jest całkowicie opcjonalny) i, ponieważ obróbka dotyczy tylko jednego elementu, nie powoduje frustracji z centrowaniem i wyrównaniem. Łączenie za pomocą narzędzi Kreg Jig jest tak proste, że można je wykonać w zaledwie kilku prostych krokach!

1. Wiercenie

Pierwszym krokiem jest wywiercenie otworów w twoim pierwszym z obrabianych przedmiotów. Otwór kieszeniowy jest tworzony za pomocą specjalistycznego wiertła ze stopniowaną końcówką. Szersza część wiertła tworzy płaskodenną "kieszeń" w której zostanie osadzony wkręt, podczas gdy końcówka tworzy otwór pilotażowy dla śruby, którą podąża, gdy jest prowadzona do drugiego elementu. Płaski stopień utworzony przez końcówkę zapewnia, że łeb wkrętu zostaje mocno osadzony na dnie otworu, co skutkuje niezwykle mocnym i silnym połączeniem.

Każda prowadnica wiertarska Kreg Jig wyposażona jest w prowadnice wiertła z utwardzonej stali z dożywotnią gwarancją, które kierują wiertłem pod precyzyjnym kątem podczas wiercenia otworu kieszeniowego. Kąt otworu jest zoptymalizowany pod względem wytrzymałości i elastyczności w bardzo szerokim zakresie grubości materiału i zapewnia, że twoja śruba zawsze wychodzi w środku obrabianego przedmiotu.

Aby wywiercić otwór, po prostu umieść obrabiany przedmiot w Kreg Jig, przymocuj go za pomocą wbudowanego uchwytu lub zacisku, ustaw głębokość i wywierć otwór! W przypadku połączeń w płytach meblowych należy wywiercić jedną dziurę co 15-20 cm. Prowadnice wiertarskie w narzędziach Kreg Jig K4 i K5 (jaki i powiększonych zestawach np. Kreg Jig K5 Master System) mają trzy, niesymetrycznie rozmieszczone prowadnice wiertła, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni odstęp dla obrabianych przedmiotów.

 

2. Wkręcanie

Po wywierceniu otworu kieszeniowego, drugim krokiem jest połączenie twoich przedmiotów za pomocą specjalistycznych wkrętów samogwintujących Kreg. Uprzednie zaciśnięcie łączenia zapewnia, że pozostanie ono w miejscu podczas wkręcania śrub. Oczywiście, w tym wypadku nie ma potrzeby wiercenia otworu pilotażowego w drugim z elementów. Po prostu zaciśnij obie części, na przykład za pomocą zacisku Kreg Face Clamp lub Zacisku prostokątnego,  i wkręć śrubę, aby połączyć elementy. Bez skomplikowanego wyrównania i bez czekania na wyschnięcie kleju!

Wkręty Kreg posiadają wiele funkcji, które sprawiają, że są one najlepszym wyborem do stosowania z narzędziami Kreg Jig:

  1. Hartowana stal: Wykonane z wytrzymałej utwardzonej stali przemysłowej, która jest zaprojektowana tak, aby nie pękała, nawet w najtwardszym drewnie. Duża główka wkrętów została skonstruowana, aby mocno osadzić się w dolnej części kieszeni i stworzyć maksymalnie silne połączenie.
  2. Trzon półgwintowany: Gwarantuje, że gwint znajduje się przede wszystkim w drugim elemencie, co zapobiega wzajemnemu oddziaływaniu gwintu i rozsuwaniu się połączenia w miarę jak śruba jest wkręcana a działając tak, że elementy są do siebie dociskane.
  3. Samowiercący szpic: Eliminuje konieczność wstępnego wiercenia otworów w drugim elemencie. Samogwintująca końcówka każdej śruby wierci własną dziurę podczas jej napędzania, dzięki czemu drewno nie pęka - nawet wyjątkowo twarde, takie jak orzech czy dąb.

3. Gotowe

To wszystko - gotowe! Już po kilku minutach stworzyłeś niesamowicie mocne połączenie, które wystarczy minimalnie (jeśli w ogóle) wyszlifować i nie wymaga wielogodzinnego zaciskania, czekając aż wyschnie klej! Po dokręceniu śruby możesz przejść do następnego łączenia lub nawet rozpocząć wykańczanie projektu! Odwiedź już dzisiaj nasz sklep z narzędziami Kreg i sam się przekonaj jak szybka, mocna i prosta jest ta technika.

 

 

Komentarze do wpisu (1)

24 października 2018

Jestem amatorem jeśli chodzi o stolarkę. Po obejrzeniu wielu filmów o Kreg Jig i różnicach między R3, 4 i 5. Zdecydowałem się od razu na K5 Master System. W zestawie jest wszystko, aby rozpocząć i zakończyć „projekt”. Zaprojektowałem i zbudowałem dla mojej córki duże, narożnikowe biurko do lekcji i grania o wymiarach 180 x 120cm w kształcie litery L. Wykonałem solidną ramę i nogi do których łatwo przymocowałem blat biurka bez dodatkowego usztywnienia czy wsporników, które normalnie byłyby konieczne bez Krega. Super narzędzie, banalne w obsłudze. Już mam w głowie pełno kolejnych projektów na ogród i do domu, tylko czasu brak.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl