Język
PLNWaluty
Produkt dnia
Kreg Jig K5
Kreg Jig K5
699,00 zł
szt.
Kreg Jig K4 Master System
Kreg Jig K4 Master System
799,00 zł
szt.
Kreg Jig K4
Kreg Jig K4
539,00 zł
szt.
Kreg Jig R3
Kreg Jig R3
219,00 zł
szt.
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
119,00 zł
szt.
Wszystko o wkrętach do drewna Kreg 0

Niezastąpione wkręty do drewna

Wkręty do drewna produkowane przez firmę Kreg posiadają innowacyjne cechy i zapewniają niezwykłą siłę łączenia, dzięki której otrzymujemy wytrzymałą konstrukcję. W przeciwieństwie do standardowych wkrętów do drewna z łbem stożkowym, powodującym rozszczepianie drewna, wkręty Kreg posiadają duże płaskie łby, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mocno osadzić się na dnie otworu kieszonkowego i docinać jeden element do drugiego. To znacznie poprawia ogólną wytrzymałość połączenia i zapobiega rozszczepianiu się drewna. Poznaj pięć najważniejszych zalet, które dają przewagę wkrętom do drewna Kreg nad innymi wkrętami dostępnymi na rynku.

Legenda o wkrętach do drewna z gniazdem kwadratowym

Wkręty do drewna z gniazdem kwadratowym zostały wynalezione przez kanadyjskiego podróżnika Petera Robertsona około 1906 roku. Do tego czasu prawie wszystkie śruby i wkręty posiadały łeb z nacięciem prostym (płaskim). Wkręty Robertsona były zdecydowanie lepsze od wkrętów z gniazdem prostym, ponieważ kwadratowe wgłębienie automatycznie wyśrodkowywało wkrętak, zapewniało więcej powierzchni do docisku i zmniejszało ryzyko wyślizgnięcia wkrętka z łba śruby.

Według legendy, Henry Ford odkrył, że dzięki śrubom z łbem Robertsona można było zaoszczędzić prawie 2 godziny podczas montażu jednego pojazdu. Ponieważ jednak Robertson odmówił sprzedaży Fordowi wyłącznych praw do śrub z gniazdem kwadratowym, Ford zlecił, aby używać śrub z nacięciem krzyżowym, które produkował Henry F. Phillips.

Poznaj 5 powodów, dla których warto wybrać wkręty do drewna Kreg

1. Kwadratowe gniazdo zapobiega wyślizgnięciu bitu podczas wkręcania

Kiedy wkręcasz śrubę, nie ma nic bardziej irytującego niż ześlizgujący się bit z główki, „zjechana główka” czy problemy z wycentrowanie bitu w nacięciu, przez co nie możesz wkręcić śruby do końca. Wkręty do drewna Kreg posiadają łeb z gniazdem kwadratowym, które współpracuje z kwadratową końcówką wkrętakową i zapobiega możliwości ześlizgnięcia się. Oznacza to, że każdy wkręt możesz wkręcić szybko i pewnie do samego końca.

2. Wkręty do drewna z płaskim łbem

Zwykłe wkręty do drewna czy wkręty do karton gipsu mają główkę w kształcie stożka, natomiast łeb wkrętów Kreg jest idealnie płaski od spodu. Ten płaski kształt idealnie współgra z płaską kieszeni, którą otrzymaliśmy za pomocą systemu Kreg Jig. Tak więc, gdy wkręcasz wkręt w otwór kieszeniowy, siła jest przyłożona prosto w kierunku końcówki wkrętu, równomiernie dociskając kieszeń i trzyma szczelnie połączenie, bez deformowania i rozszczepiania drewna.

3. Wkręty z częściowo gładkim trzpieniem

Wkręty do drewna Kreg posiadają gwint tylko na części trzpienia i, nie bez powodu, pozostała część posiada gładką powierzchnię pod łbem śruby. Podczas wkręcania wkrętu gwintowana część „chwyta się” za przedmiot, do którego jest mocowana, wciągając wkręt. Drugi element przesuwa się swobodnie po niegwintowanej części wkrętu, powodując bardzo  ścisłe zetknięcie obu elementów.

4. Stal hartowana nie wygina się i nie pęka

Wkręty wykonane z materiałów gorszej jakości są miękkie, dzięki czemu mogą się łatwo wyginać i pękać z powodu zbyt dużej siły, która została użyta podczas wkręcania. Wkręty do drewna Kreg są wyprodukowane ze stali hartowanej - dzięki temu zewnętrzna część wkrętów jest twarda, ale rdzeń pozostaje miękki, aby śruba nie stała się krucha. Oznacza to, że otrzymujesz to, co najlepsze: mocną śrubę, która nie pęknie.

5. Samogwintująca końcówka wierci swój własny otwór

Podczas używania szablonów Kreg Jig, wystarczy wywiercić otwór kieszeniowy. Nie ma potrzeby wykonywania otworu pilotującego w drugim z łączonych ze sobą elementów. Dzieje się tak dlatego, że wkręty do drewna Kreg mają samowiercący szpic, który "wierci" swój własny otwór, dzięki czemu wkręt wkręcany jest szybko i łatwo, bez rozszczepiania drewna. Ułatwia to również montaż, ponieważ nie trzeba się martwić o to, czy otwór pilotażowy zostanie wykonany prawidłowo.

Dobór wkrętów w zależności od twardości drewna

Wkręty do drewna są dostępne z dwoma różnymi typami gwintów: gwint gruby (grubozwojowy) i gwint cienki (drobny, drobnozwojowy). Dlaczego? Ponieważ różne gatunki drewna mają różne zdolności trzymania wkrętów.

Drewno takie jak sosna i świerk jest miękkie i niezbyt gęste. Oznacza to, że wymaga zastosowania wkrętów z głębokim, agresywnym gwintem, który będzie się wgryzać w miękkie włókna. Wkręty do drewna Kreg z gwintem grubym świetnie sprawdzają się w miękkich gatunkach drewna, a także są zalecane do płyt meblowych i sklejki.

Wkręty z gwintem grubym przeznaczone są do drewna miękkiego i płyt: sosna, cedr, jodła, świerk, topola, lipa, sklejka liściasta, płyta wiórowa, MDF, HDF

Drzewa twarde, takie jak dąb, klon i wiśnia są zbyt twarde i gęste dla wkrętów z grubym gwintem. Ostry gwint ma tendencję do rozrywania włókien drewna, w wyniku czego powstają rozszczepienia w drewnie. Dla tych twardych gatunków drewna wybierz wkręty z gwintem drobnym. Gwint drobnozwojowy jest mniej agresywny, ale jest gęstszy, aby zapewnić dużą siłę trzymania bez rozszczepiania drewna.

Wkręty z gwintem cienkim przeznaczone są do drewna twardego takiego jak: dąb, klon, wiśnia, brzoza, jesion, orzech włoski, mahoń.

Wkręty do drewna wewnętrzne i zewnętrzne

Bez względu na to, czy Twoje projekty są przeznaczone do użytku wewnętrznego czy zewnętrznego, posiadamy w ofercie wkręty do drewna Kreg o odpowiednim składzie, aby zapewnić trwałość i odporność na korozję, której potrzebujesz.

Wkręty do drewna powlekane cynkiem to te, których będziesz używać w większości projektów. Zalecane są do wielu różnych projektów wewnętrznych, które nie będą narażone na zbyt dużą wilgoć. Wkręty Kreg powlekane cynkiem nadają się do stosowania w kuchniach i łazienkach.

Wkręty Blue-Kote™ Kreg są najlepszym wyborem do zastosowań w środowisku wilgotnym, w tym projektów przeznaczonych na taras, werandę, patio lub na zewnątrz. Wkręty Kreg Blue-Kote są pokryte 3 warstwami antykorozyjnymi, aby oprzeć się niekorzystnym warunkom atmosferycznym w wilgotnych obszarach przez długi czas.

Wkręty Kreg ze stali nierdzewnej są przeznaczone do stosowania w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, przy nadmiernym narażeniu na słoną wodę oraz w innych niezwykle korozyjnych środowiskach.

Podział wkrętów do drewnaze względu na łeb

Maxi-Loc

Najpopularniejszym wkrętami do drewna Kreg są oryginalne wkręty Maxi-Loc. Ten wkręt do drewna ma główkę w kształcie podkładki, która pewnie mieści się w kieszeni systemu Kreg Jig, aby mocno ścisnąć łączone elementy. Wkręty do drewna Maxi-Loc są dostępne w długościach od 25 mm do 64 z gwintem grubym i drobnym oraz we wszystkich trzech kompozycjach: cynkowej, nierdzewnej i Blue-Kote. Wkręty Maxi-Loc są kompatybilne z Kreg Jig K4, K5, R3 i starszymi szablonami Kreg Jig.

Wkręty Pan-Head

Wkręty do drewna Pan-Head mają mniejszą średnicę trzpienia i główki. Te dwa atrybuty sprawiają, że wkręty Pan-Head Kreg doskonale nadają się do stosowania w ciasnych przestrzeniach, a także w bardzo twardym drewnie. Wkręty te doskonale nadają się do stosowania w płytach o grubości 12 mm oraz w wąskich elementach. Wkręty Pan-Head występują tylko jako wkręty cynkowe, w długościach od 19 mm do 38mm z drobnozwojowym i grubozwojowym gwintem. Precyzyjne wkręty do drewna Pan-Head są kompatybilne z Kreg Jig K4, K5, R3 oraz szablonem Kreg Micro.

Wkręty HD (Heavy-Duty)

Wkręty do drewna HD są przeznaczone wyłącznie do użytku z grubszym materiałem o minimalnej grubości 38 mm, dzięki czemu idealnie nadają się do budowy dużych projektów przy użyciu kantówek i legarów. Śruby HD mają trzon o dużej średnicy (6,4 mm) oraz większą podkładkę główki. Nadają się do użytku wewnątrz i na zewnątrz dzięki wykończeniu 3 warstwom antykorozyjnym - Protec-Kote. Wkręty do drewna HD są dostępne w długości 64 mm z gwintem grubym i są kompatybilne z szablonem do połączeń kieszeniowych Kreg Jig HD.

Dobór wkrętów do drewna Kreg w zależności od grubości materiału

Wkręty do drewna Kreg są dostępne w kilku długościach, ale z łatwością wybierzesz odpowiednią. Wszystko, co musisz wiedzieć, to grubość materiału, następnie ustal zalecaną długość wkrętów Kreg z tabelki przedstawionej na zdjęciu. Każda długość ma na celu zapewnienie najmocniejszego połączenia w każdej grubości materiału.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl