Język
PLNWaluty
Produkt dnia
Kreg Jig K5
Kreg Jig K5
699,00 zł
szt.
Kreg Jig K4 Master System
Kreg Jig K4 Master System
799,00 zł
szt.
Kreg Jig K4
Kreg Jig K4
539,00 zł
szt.
Kreg Jig R3
Kreg Jig R3
219,00 zł
szt.
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
Z1-53 Zszywacz metalowy - zestaw
119,00 zł
szt.
Uniwersalne szyny do pilarki tarczowej: Accu-Cut i Rip-Cut 2

Precyzyjny system prowadzący piłę tarczową

Czy jesteś zmęczony zaciskaniem i ustawianiem przypadkowej i nie zawsze prostej deski na płycie, aby użyć jej jako prowadnicy Twoje pilarki tarczowej, kiedy potrzebujesz wykonać długie i  precyzyjne cięcia w materiale? Dobrą wiadomością dla Ciebie jest to, że nie musisz rezygnować z połowy wypłaty, aby zakupić dedykowaną prowadnicę do swojej pilarki! Dzięki nowemu systemowi prowadzącemu do pilarki tarczowej Kreg Accu-Cut możesz korzystać z dowolnej piły tarczowej, niezależnie czy jest przewodowa czy bezprzewodowa, czy ma ostrze po prawej, czy po lewej stronie. Prowadnica do pilarki Kreg Accu-Cut KMA2700 oraz prowadnica krawędziowa Kreg Rip-Cut KMA2685 nie tylko świetnie działa, ale także nie zrujnuje Twojego budżetu!

Listwa prowadząca pilarkę dla majsterkowiczów

Nie każdego dnia potrzeba wykonywać długie cięcia przy użyciu piły tarczowej, ale kiedy to robisz, na pewno chcesz, aby cięcia były wykonywane dokładnie. Wszystko, czego potrzebujesz do przekształcenia piły tarczowej w idealny system do cięć wzdłużnych, znajdziesz w zestawie systemu tnącego do pił tarczowych Kreg Accu-Cut. Opcjonalnie możesz dobrać zaciski KMS7520 przeznaczone do montażu szyny. System prowadzący jest więc idealnym rozwiązaniem dla majsterkowiczów, stolarzy, cieśli i budowlańców, którzy nie mają wystarczających warunków w warsztacie lub prowadzące swoje prace poza nim.

Jak ustawić prowadnicę do pilarki tarczowej Kreg

Konfiguracja Kreg Accu-Cut jest dość prosta i intuicyjna. Aluminiowe profile szynowe łączą się ze sobą za pomocą dwóch stalowych łączników i pozostają idealnie spasowane. Wystarczy rzut oka na instrukcję, aby zobaczyć, jak połączyć blok startowy z listwą prowadzącą. Blok startowy jest spasowany i ściśle przylega do szyny. Prawdopodobnie, za często nie będziesz potrzebować (o ile w ogóle wystąpi taka sytuacja) aby odłączać blok startowy od szyny.

Listwa prowadząca KMA2700

Listwa prowadząca pilarkę tarczową ma aluminiową konstrukcję. Na krawędziach znajduje się niebieski gumowy materiał. Podobnie jak w przypadku innych (wyposażonych w taką funkcję) szyn prowadzących, pierwsze cięcie usunie niewielką część materiału, dzięki czemu idealnie dopasuje się Twojej piły. Następnie ostrze piły tarczowej będzie dokładnie przylegać do krawędzi tego materiału, zapobiegając odpryskiwaniu przedmiotu obrabianego, a jednocześnie umożliwiając precyzyjne wyrównywanie z wykonanymi wcześniej oznaczeniami na obrabianym przedmiocie. Na spodzie szyny prowadzącej znajdują się czarne pasy, które zapewniają przyczepność po ułożeniu szyny na materiale i utrzymaniu linii cięcia w wyznaczonym na miejscu.

Jeśli obawiasz się, że Twój system prowadzący pilarkę tarczową może poruszać się na materiale, po prostu użyj opcjonalnych zacisków do szyny KMS7520. Zaciski pasują do listwy prowadzącej i umożliwiają przesuwanie ich w dowolne miejsce wzdłuż szyny i zaciśnięcie szyny na materiale.

Uniwersalne sanki do piły tarczowej

Kolejnym kluczowym elementem systemu są bardzo lekkie sanki do piły tarczowej. Oprócz zacisków i elementów mocujących, pozostałe elementy są wykonane z wytrzymałego tworzywa. Praktycznie każda pilarka tarczowa pasuje jak rękawiczki do sanek! Zaciski, które utrzymają sanki na pilarce, są metalowe i nie wymagają użycia dużej siły przy dokręcaniu, aby utrzymać sanki na miejscu. Sanki z zamocowaną piłą tarczową możesz również stosować przy użyciu z prowadnicy krawędziowej Kreg Rip-Cut, które sprawia, że cięcie sklejki, płyt MDF, blatów kuchennych i innych dużych arkuszy staje się wyjątkowo łatwe i precyzyjne.

Korzystanie z prowadnicy do piły tarczowej Accu-Cut

Praktyka czyni mistrza, więc zanim zrobisz właściwe cięcie elementów, zrób kilka cięć treningowych, aby zapoznać się z narzędziem. Oznacz miejsca cięcia na swojej płcie, blacie, formatce itp. i ustaw szynę prowadzącą względem oznaczeń. Wystarcz kilka cięć, aby zobaczyć, że na płaskim materiale listwa prowadząca do pilarki tarczowej Accu-Cut rzeczywiście pozostaje w miejscu bez zacisków.

Jakie są różnice pomiędzy Rip-Cut a Accu-Cut?

Zobacz poniższy film i dowiedz się więcej jak działa system prowadzący pilarkę tarczową Accu-Cut i prowadnica krawędziowa do piły tarczowej Rip-Cut oraz co różni obie prowadnice. Rip-Cut i Accu-Cut zapewniają dwa wspaniałe sposoby przekształcania zwykłej piły tarczowej w precyzyjne narzędzia tnące. Każdy z nich ma unikatowe sposoby, dzięki którym cięcie jest proste i przewidywalne, dzięki czemu stworzysz każdy projekt z łatwością i pewnością.

Używanie sanek do Rip-Cut oraz Accu-Cut

Kreg Accu-Cut doskonale nadaje się do wykonywania prostych, dokładnych, bezodpryskowych cięć w sklejce i innych arkuszach. Sanie do piły tarczowej akceptują praktycznie każdą pilarkę tarczową, która pozwala zamienić zwykłą piłę w precyzyjne narzędzie tnące. Wielką zaletą sanek Accu-Cut jest to, że możesz je zdjąć z listwy prowadzącej Accu-Cut i zainstalować ją na dowolnej szynie prowadzącej pilarkę po krawędzi  Kreg Rip-Cut. Zobacz jak to zrobić na poniższym filmie.

 

 

Komentarze do wpisu (2)

15 lutego 2020

Czy te szyny będą pasować np. do pilarki Bosch GKS 65 professional?

17 lutego 2020

Tak. Szyny współpracują z praktycznie każdą pilarką. "Marcin 15 lutego 2020 Czy te szyny będą pasować np. do pilarki Bosch GKS 65 professional?"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl