Język
PLNWaluty

Podano do stołu. Stół nie byle jaki, bo to Bora Centipede.

0
Podano do stołu. Stół nie byle jaki, bo to Bora Centipede.

Stelaż od namiotu.

Jakkolwiek nie nazwiemy tego stołu, rzemieślniczy, stolarski, roboczy, warsztatowy to na pierwszy rzut oka wygląda jak stelaż namiotu stoiska z domowymi wypiekami na gminnych dożynkach. Wizualnie zostaliśmy uderzeni obuchem. Okazuję się, że to właśnie budowa naszego stalowego stołu jest jego najważniejszym i najciekawszym atutem. Pisać, że jest praktyczny i elastyczny to jak nic nie napisać. Wszyscy, którzy chcą posiadać stanowisko robocze poza własnym warsztatem, winni już malować na swych twarzach wyraz zaskoczenia przechodzącego w podziw.

Zestaw kompaktowego stołu zadaniowego Bora Centipede

Zabrakło odwagi.

Jeden szybki ruch ręką rozkłada rusztowanie na powierzchni przed garażem, na budowie lub trawniku. Dodatkowo w zestawie znajdziemy dwa dociski, cztery wsporniki typu X-cup pod kantówki oraz pokrowiec. Najbardziej imponująco wyglądają parametry możliwych obciążeń. Na stołach możemy oprzeć kolejno 1100 kg, 1585 kg, a największy model bierze na swoje barki aż 2700 kg. Teoretycznie na model CK15S możemy wjechać autem osobowym wraz z pasażerami. Strasznie nas kusi, aby producentowi głośno krzyknąć „sprawdzam”, ale brakuje odwagi. Stanowisko można przygotować gotowe do pracy z maszynami i elektronarzędziami. Możemy wykańczać, szlifować, kleić czy malować.

Bora Centipede rzemieślniczy stół zadaniowy

Widoczna na zdjęciach płyta jest sugerowanym dodatkiem, perforowana płyta MFT z stolarskim systemem otworów 20 mm w rozmiarze 610 mm x 1220 mm jest dostępna również w naszej ofercie. Pojedyncza płyta idealnie pasuje do najmniejszego modelu, a wielokrotności stworzą pełny blat na stojakach Centipede w większych rozmiarach. Jako, że zakres możliwych prac jest szeroki można dobrać inny blat w zależności od potrzeb, korzystając również z własnych płyt ze sklejki, HDF, MDF czy OSB. 

Centipede kompaktowy stół roboczy

 

Oczywiście istnieją dodatkowe akcesoria podnoszące wszechstronność. Po za wspomnianą płytą, wspornikami i szybkimi zaciskami to również haki, wkładki podwyższające, zestawy antypoślizgowe. Wszystkie elementy montuje się intuicyjnie i szybko. Poszczególne modele mają wymiary boków od 610 mm do 2440 mm. Z każdym stołem otrzymamy podstawowe akcesoria oraz torbę, którą ze spakowanym stołem bez problemu zmieścimy w aucie. Standardowa wysokość stołu wynosi 762 mm, którą odpowiednimi akcesoriami można podnieść. 

Stół rzemieślniczy o ogromnych możliwościach

 

Podsumowując.

Wpadliśmy w pułapkę oceny książki po jej okładce. Na szczęście mieliśmy czas, aby poznać produkt i zweryfikować jego ogromne możliwości. Wiemy, że majsterkowicze mają nieograniczoną wyobraźnię oraz pomysły. Do pomocy pracami na podjeździe, maszynami leżącymi na ziemi, prowizorycznymi stołami ze sklejki, skrzynkami i wiadrami wysyłamy w bój Centipede od firmy Bora. Wszystkie stojaki i akcesoria z serii Centipede dostępne w Tools4wood znajdziesz tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl