Język
PLNWaluty

Nowe ISOtunes Link 2.0! Sprawdźmy je wspólnie!

0
ISOtunes Link vs. ISOtunes Link 2.0

Pierwsze wrażenia

Porównując Link do modelu 2.0, od razu widać kilka rzeczy:

  • Obie pary mają prawie identyczną wielkość. Cała nowa technologia w Link 2.0 jest zawarta w podobnym korpusie. Oznacza to takie samo dopasowanie, a także brak dodatkowej masy/ wagi. Link 2.0 do dnia ukazania się tego wpisu pozostają jednymi z najlżejszych nausznych słuchawek z funkcją Bluetooth na rynku.
  • Nowy wyściełany pałąk z pianki zapewnia użytkownikowi miękkość i wygodę noszenia. Miękka pianka wygodnie amortyzuje, umożliwiając dłuższe noszenie podczas pracy. Co więcej, pianka jest zdejmowalna. Koniec z poceniem się przez słuchawki w upalne dni. Wystarczy usunąć piankę aby cieszyć się tym sam wentylowanym otworem, co w oryginalnych Link'ach.
  • Przyciski zostały lekko podniesione w stosunku do oryginału. Pozwala to na łatwiejszą obsługę, ponieważ można łatwiej określić, który przycisk jest który, bez konieczności patrzenia na urządzenie lub przesuwania dłoni wokół muszli słuchawkowej.
  • Słuchawki są nadal kompatybilne z Siri i Google Voice, więc możliwe jest korzystanie z zestawu głośnomówiącego.
  • Prawy nausznik ma nowe gniazdo wejściowe dla zewnętrznego mikrofonu na wysięgniku (sprzedawanego oddzielnie), który był jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji, jakich brakowało w poprzednim modelu. Zapewnia on dużo bardziej wyraźne rozmowy w hałaśliwym otoczeniu.

Wydajność

Pod względem wydajności stwierdziliśmy poprawę głośności i czystości dźwięku w porównaniu z oryginalnym modelem. Chociaż nie mogą one konkurować ze słuchawkami dla audiofilów za kwoty ponad 1k to zdecydowanie zapewniają wysoką jakość dźwięku. Są doskonałe do słuchania m.in. muzyki, podcastów czy e-booków w środowisku, w którym chcesz również chronić swój słuch. Podobnie jak w przypadku innych modeli ISOtunes, zawierają one wbudowany limit bezpiecznego słuchania. Nie będą emitować dźwięku głośniejszego niż 85 dB, co zapewni ochronę przed hałasami na tyle głośnymi, że mogą uszkodzić słuch.

 

Bluetooth

Parowanie ISOtunes oryginalnych Link 2.0 z urządzeniem Bluetooth jest łatwe. Urządzenie jest aktywowane dużym przyciskiem z boku nausznika. Po włączeniu funkcji Bluetooth usłyszymy dobrze znany nam z innych modeli ISOtunes głos, informujący nas o tym, że urządzenie jest włączone i jest w trybie parowania. W telefonie, laptopie lub innym urządzeniu Bluetooth wystarczy teraz znaleźć posiadany przez nas model ISOtunes i kliknąć "połącz" - gotowe! Zarówno Link jak i Link 2.0 automatycznie połączą się ponownie z tym samym urządzeniem za każdym razem, gdy zostaną włączone (o ile urządzenie znajduje się w zasięgu, z włączonym Bluetooth). Jest to świetne rozwiązanie, gdy zawsze łączysz się z tym samym urządzeniem, jednak przełączanie między urządzeniami jest nadal ręczne i może być kłopotliwe, szczególnie gdy oba są w zasięgu.

Żywotność baterii

Jest to jedno z najważniejszych ulepszeń dla 2.0, które jest tak godne uwagi, że zasługuje na osobną sekcję. Z oryginalnymi słuchawkami Link użytkownik miał do 14 godzin pracy dzięki akumulatorowi lub opcjonalnie 28 godzin ładowania po włożeniu baterii AAA. Link 2.0 oferuje teraz do 50 godzin na akumulatorze lub do 100 godzin po włożeniu własnych AAA. W tygodniu zazwyczaj nie ma nawet wystarczającej liczby godzin pracy, aby wyczerpać je do 0.

Akcesoria

ISOtunes Link nie miał zbyt wielu akcesoriów. Jedną z największych opinii, jakie słyszeliśmy, była chęć wymiany zestawów higienicznych, aby utrzymać nauszniki w dobrym stanie. ISOtunes podjęło wyzwanie, dlatego to nie zbieg okoliczności, że wydanie nowego modelu Link 2.0 zbiegł się z wydaniem zestawów wymiennych dla Link, Link Aware i oczywiście 2.0. Zestawy te zawierają wkładki piankowe wskazujące prawą i lewą stronę – co pozwala odświeżyć zestaw i sprawić, by działał dłużej. Wkładki te należy regularnie wymieniać, gdy tylko pianka przestanie uszczelniać ucho lub gdy zauważymy mechaniczne uszkodzenia nauszników. Rodzina Link jest teraz zestawem, któremu możesz zaufać. Będzie on działać przez długi czas również dzięki wymiennym wkładkom dostępnym tu.

Boom!

Link 2.0. podobnie jak oryginalne Link, są dostarczane z wbudowanym mikrofonem izolującym hałas. Mikrofon dobrze radzi sobie z dużą ilością hałasu, ale dla niektórych użytkowników — szczególnie w środowiskach, w których hałas jest nierównomierny i trudny do filtrowania — nie był on wystarczający. Pojawiło się zapotrzebowanie na bardziej niezawodne rozwiązanie jakim okazał się mikrofon ISOtunes Boom Mic (sprzedawany osobno tutaj). Niewątpliwie poprawia on wydajność nauszników w głośnym otoczeniu, zapewniając wyraźne połączenia czy też odsłuchiwanie muzyki. Pod względem niczym niezakłóconych rozmów mikrofon na wysięgniku jest idealnym rozwiązaniem izolującym niechciane dźwięki. Wykonuje dobrą robotę nawet w obecności zmiennego zewnętrznego hałasu i jest niewątpliwie ważnym ulepszeniem wbudowanego mikrofonu.

Wniosek

Link 2.0 są ulepszeniem oryginalnego modelu i z powodzeniem mogą być idealnym wyborem dla każdego, kto szuka zestawu niedrogich nauszników z funkcją Bluetooth, głównie dlatego, że ich wydajność znacznie przewyższa cenę. Ten wszechstronny zestaw jest odpowiedni zarówno do pracy, jak do użytku rekreacyjnego. Do tego dochodzą różnorodne i przydatne akcesoria co stanowi niewątpliwie możliwość personalizacji funkcji. Przy produkcji Link 2.0 ISOtunes naprawdę posłuchano opinii konsumentów dlatego też poza oczywistymi ulepszeniami są też te, niewidoczne gołym okiem optymalizacje, które m.in. zapewniają wyraźniejszy dźwięk bez uszczerbku dla ochrony słuchu. Jest to niewątpliwie świadectwo, że producent poważnie podchodzi do sugestii swoich odbiorców oraz dba o ich wygodę i bezpieczńtwo. Modele Isotunes Link i ISOtunes Link 2.0 dostępne są tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl